I Mistrzostwa w Pływaniu Dzieci i Młodzieży z Hemofilią

I Mistrzostwa w Pływaniu Dzieci i Młodzieży z Hemofilią

Warszawa, 8 sierpnia 2018 r.

W imieniu organizatorów I Mistrzostw w Pływaniu Dzieci i Młodzieży z Hemofilią mamy przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Mając nadzieję, że inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem zwracamy się z uprzejmą prośbą o poinformowanie o planowanej akcji pacjentów z hemofilią i ich rodziców i zachęcenie do wzięcia udziału w tej imprezie rodzinnej.

I Mistrzostwa w Pływaniu Dzieci i Młodzieży z Hemofilią to wydarzenie ogólnopolskie, które odbędzie się w Zatoce Sportu w Łodzi, w sobotę 29 września br. Celem inicjatywy jest przede wszystkim podnoszenie świadomości na temat hemofilii wśród osób zdrowych oraz informowanie, że dzięki prawidłowemu postępowaniu chłopcy zmagający się z tą chorobą mogą żyć normalnie i być aktywni fizycznie, tak jak ich rówieśnicy – zwłaszcza w sportach mało kontuzyjnych, np. pływaniu. Ważnym celem inicjatywy jest również integracja środowiska osób związanych z hemofilią oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń. Na zawody zapraszamy całe rodziny, zarówno dzieci z hemofilią, jak i ich rodzeństwo oraz rodziców. Przed Mistrzostwami planujemy zorganizowanie warsztatów z ekspertami dla rodziców, a także animacji dla młodszych dzieci. Same zawody są adresowane do dzieci i młodzieży od 10 do 18 roku życia – zaplanowaliśmy zawody w dwóch kategoriach: 50 m. stylem dowolnym oraz 50 m. stylem grzbietowym. Nie zapominamy też o młodszych dzieciach – dla nich zorganizowane zostaną zabawy i konkursy na basenie rekreacyjnym.

Organizatorem Mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię, a jego gospodarzem Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Prezydenta Miasta Łodzi Hannę Zdanowską. Mecenasem jest Novo Nordisk, firma, która od lat aktywnie wspiera osoby z hemofilią.

Szanowni Państwo, będziemy niezwykle wdzięczni za poinformowanie o tym wydarzeniu chorych na hemofilię, zarówno dzieci (młodzież), jak i ich rodziców oraz przekazanie im elektronicznych zaproszeń na to wydarzenie. Wyrażamy nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do podnoszenia świadomości na temat hemofilii, a także będzie okazją do integracji środowiska pacjentów i wspaniałą zabawą dla całych rodzin.

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostaję do dyspozycji.

Współorganizator I Mistrzostw w Pływaniu Dzieci i Młodzieży z Hemofilią

Marta Domańska

LB Relations
tel. 501792105

Zaproszenie na I Mistrzostwa w pływaniu dla Dzieci i Młodzieży z Hemofilią
Zaproszenie na I Mistrzostwa w pływaniu dla Dzieci i Młodzieży z Hemofilią