Już wkrótce! XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Już wkrótce! XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

W dniach 6-8 czerwca 2024 r. w Krakowie odbędzie się XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej – największe święto onkologów i hematologów dziecięcych.

Podczas tego ważnego wydarzenia zaplanowano wykłady wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy, prezentację licznych prac o bogatej i różnorodnej tematyce. Najważniejszym celem spotkania jest zaktualizowanie wiedzy na temat nowoczesnej diagnostyki i terapii nowotworów oraz nienowotworowych chorób krwi wieku dziecięcego i młodzieńczego. Program Zjazdu był tworzony przez kierowników Polskich Pediatrycznych Grup i Koordynatorów leczenia poszczególnych jednostek chorobowych. To, co wyróżni XII Zjazd PTOHD odbywający się w Krakowie, to włączenie do programu Zjazdu sesji dotyczącej zagadnień zaproponowanych przez nowo utworzoną Sekcję Pielęgniarską Towarzystwa oraz sesji dotyczącej nowoczesnej farmakoterapii.

Ponadto w czasie Zjazdu obchodzona będzie 50. rocznica powstania Polskiej Pediatrycznej Grupy ds. Leczenia Białaczek i Chłoniaków.

Szczegółowe informacje oraz link do rejestracji znaleźć można na stronie Zjazdu.

Serdecznie zapraszamy do udziału.