Laureaci konkursu „Dziecięcy szpital przyszłości”

Laureaci konkursu „Dziecięcy szpital przyszłości”

2 października 2021 roku w Warszawie, odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono listę laureatów konkursu „Dziecięcy szpital przyszłości”, organizowanego przez Fundację K.I.D.S. (Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali). Przedstawiamy Państwu krótką relację, w której prezentujemy wyniki konkursu w trzech kategoriach. 

W kategorii Zintegrowana opieka doceniono Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” na czele z prof. Alicją Chybickąza kształcenie i współpracę z rodzicami, opiekę psychologiczną dla dzieci z chorobami rzadkimi.

W kategorii Promotor Innowacji nagrodzony został portal: Onkologia-Dziecięca.pl, który od lat wspiera pozytywne zmiany wprowadzane w medycznym świecie. Na bieżąco informuje o nowych osiągnięciach onkologii dziecięcej w Polsce i na świecie, za priorytet stawiając sobie rzetelność, klarowność i komplementarność przekazywanych treści. Jest ukierunkowany na treści onkologiczne, a dzięki wyspecjalizowanemu zespołowi redaktorów tematycznych może zagwarantować wysoki poziom przekazywanej wiedzy. Onkologia-Dziecięca.pl od lat przyczynia się do budowania świadomości w środowisku medycznym.

Nagrodę odebrała Agnieszka Giannopoulos, Wydawca portalu.

Natomiast w kategorii Centrum Innowacji za ogólnopolskie nowoczesne centrum diagnostyki molekularnej nagrodzono Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi:

Nagrodzony szpital to wielospecjalistyczny szpital pediatryczny, który postawił na rozwój najnowszych technologii w diagnostyce chorób w pediatrii. Szpital stał się wyjątkowym miejscem, gdzie dostępność pacjenta do diagnostyki molekularnej jest najlepsza i najszybsza w Polsce. Miejsce to służy jako ogólnopolskie centrum diagnostyki wielu chorób u dzieci oraz stawia najwięcej w Polsce rozpoznań wad genetycznych w zaburzeniach odporności u dzieci. To pozwala na bardzo indywidualne, często innowacyjne w skali światowej, podejście lecznicze u wielu chorych.

Statuetkę w imieniu Szpitala odebrał prof. Wojciech Młynarski.

 Gratulujemy wszystkim Nagrodzonym oraz Nominowanym w każdej kategorii. 

Fot.: Mariusz Majewski/Art nuve (Żródło: Fundacja K.I.D.S.)