Postępy w leczeniu w onkologii i hematologii dziecięcej I Zabrze 21 września 2022 r.

Postępy w leczeniu w onkologii i hematologii dziecięcej I Zabrze 21 września 2022 r.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

W 2022 r. mija 50 lat od powstania na Śląsku pierwszego oddziału hematologii dziecięcej. Chcemy świętować ten złoty jubileusz w dniach 20-21 września w Zabrzu, również w ramach obchodów Złotego Września – miesiąca świadomości chorób nowotworowych u dzieci.

Rozpoczniemy spotkaniem Zarządu PTOHD z Kierownikami Klinik/Oddziałów Onkologii i Hematologii Dziecięcej. W dniu 21 września w godzinach 9:00-15:00 odbędzie się sympozjum „Postępy w leczeniu w onkologii i hematologii dziecięcej”.

Chcemy skupić się na osiągnięciach polskiej nauki i medycyny, ponieważ jako onkolodzy i hematolodzy dziecięcy mamy się czym pochwalić. Spotykamy się także, aby zadać kluczowe pytania: „W jakim miejscu obecnie jesteśmy?” oraz „Dokąd zmierzamy?”. Wiedza o tym, co już udało nam się osiągnąć jest konieczna do dalszego rozwoju. Bazujemy na odkryciach z poprzednich lat, wciąż je rozbudowując, a co jakiś czas – „przeskakując” w drodze ku innowacyjnej przyszłości.

Mam nadzieję, że sympozjum będzie miejscem wzajemnego inspirowania się i motywowania do dalszej pracy – dla dobra dzieci.

Będę niezmiernie wdzięczny za przyjęcie mojego zaproszenia.

Serdecznie pozdrawiam,

Tomasz Szczepański

Prof. dr hab. Tomasz Szczepański

Program