Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuły profesorskie w dziedzinie onkologii dziecięcej
Na mocy postanowienia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z dnia 21 listopada 2022 r. w sprawie nadania tytułu profesora 27 osób otrzymało tytuły profesorskie w dziedzinie nauk medycznych. Łącznie w kategorii nauk medycznych i nauk o zdrowiu znalazło się 36 nazwisk. Są to specjaliści nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej i nauk farmaceutycznych.
Wśród utytułowanych ekspertów znalazły się dr hab. Bożenna Małgorzata Dembowska-Bagińska oraz dr hab. Katarzyna Maria Muszyńska-Rosłan.
Dr hab. Bożenna Małgorzata Dembowska-Bagińska pełni funkcję zastępczyni dyrektora Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” ds. klinicznych, jest członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Medycznego oraz wiceprzewodnicząca Rady Naukowej IPCZD.
W 2022 „za wybitne zasługi dla rozwoju medycyny, za osiągnięcia w pracy naukowej” została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Źródło: Fundacja „Iskierka”
Dr hab. Katarzyna Maria Muszyńska-Rosłan pełni funkcję z-cy kierownika Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku.
W ramach Polskiej Pediatrycznej Grupy ds. Leczenia Białaczek i Chłoniaków jest od wielu lat koordynatorem regionalnym leczenia chłoniaków, ostrej białaczki szpikowej, wznów białaczek u dzieci, a także w ramach PPG ds. Leczenia Guzów Litych zwojaka zarodkowego, nowotworów kości. Od 2022 roku jest przewodniczącą Polskiej Pediatrycznej Grupy ds. Powikłań po Leczeniu Przeciwnowotworowym.
Źródło: USD
W imieniu portalu onkologia-dziecieca.pl serdecznie Paniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
Źródło: Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”
Fot. Marek Borawski/KPRP