Prof. Tomasz Szczepański wybrany rektorem SUM na kolejną kadencję

Prof. Tomasz Szczepański wybrany rektorem SUM na kolejną kadencję

27 lutego odbyła się I tura Wyborów Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Z powodzeniem o reelekcję ubiegał się prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański.

Wybory rektora SUM w Katowicach

27 lutego w trakcie I tury Wyborów Uczelniane Kolegium Elektorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wybrało Rektora Uczelni. Na tę funkcję został ponownie powołany prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, urzędujący rektor.

W wyborach oddano 423 głosy za kandydaturą i 24 przeciw. Frekwencja wyniosła 83 procent.

“Z pokorą przyjmuję ten wybór. Chciałem podziękować zespołowi, który przez ostatnie cztery lat prowadził uczelnię. Cieszę się, że ze mną są prorektorzy, dziekani, zespół kanclerski. Bardzo za to dziękuję. To największa nagroda, zaufanie, którego postaram się nie zawieść” – powiedział tuż po wyborze prof. Szczepański.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański jest pediatrą, hematologiem, onkologiem i hematologiem dziecięcym, kierownikiem Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej SUM oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej w województwie śląskim.

Jest także przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Źródło: rynekzdrowia.pl