PTOHD Wizjonerem Zdrowia Wprost 2022

PTOHD Wizjonerem Zdrowia Wprost 2022

30 marca odbyło się rozdanie nagród Wizjonerzy Zdrowia Wprost 2022: nagrody są przyznawane osobom, które zmieniają sytuację polskich pacjentów i system ochrony zdrowia. Tytuł Wizjonera Zdrowia 2022 otrzymali wybitni lekarze, pacjenci, przedstawiciele systemu ochrony zdrowia, naukowcy, jak też osoby zarządzające systemem ochrony zdrowia w trudnych czasach pandemii COVID-19 i kryzysu związanego z wojną na Ukrainie. W tym roku przyznano aż 15 statuetek. Nagrody główną odebrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jest nam niezmierni miło podzielić się z Państwem informacją, iż Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej otrzymało nagrodę w kategorii: Pomoc Medyczna i Humanitarna.

Jest to wyróżnienie za akcję pomocy humanitarnej, jakiej do tej pory nie znał świat. Gdy tylko zaczęła się agresja Rosji na Ukrainę, Polskie Towarzystwo Onkologów i Hematologów Dziecięcych (koordynatror prof. Wojciech Młynarski) zaczęło prowadzić działania, by ewakuować z ukraińskich szpitali dzieci chore onkologicznie i hematoonkologicznie, które w warunkach wojny nie miały szansy na przeżycie i leczenie. Do dziś udało ewakuować z Ukrainy kilkaset dzieci chorych onkologicznie i hematologicznie. Dzięki m.in. akcji prowadzonej i koordynowanej przez Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej dzieci są dziś leczone nie tylko w klinikach w Polsce; większość z nich dostała szansę na leczenie i już znajduje się w klinikach w innych krajach – m.in. w Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych.

W imieniu PTOHD statuetkę odebrał prof. Paweł Łaguna.

Lista wszystkich nagrodzonych oraz cały artykuł: wprost.pl

Zdjęcia: Wizjonerzy Zdrowia 2022 / Źródło: Piotr Woźniakiewicz/ Ars Lumen