Stanowisko Zarządu PTOHD | 14 grudnia 2020 r.

Stanowisko Zarządu PTOHD | 14 grudnia 2020 r.

Stanowisko Zarządu Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej  z dnia 14 grudnia 2020 r.  w sprawie poparcia apelu i listu otwartego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

Zarząd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej popiera Apel i list otwarty Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych z dnia 7 grudnia 2020 r.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej popiera wprowadzenie i realizowanie szczepień przeciwko zakażeniom SARS-CoV-2 / COVID-19. Szczepienia ochronne są jednym z największych osiągnieć medycyny. Nikt nie jest w stanie przecenić ich wartości. Szczepienia to korzyść indywidualna i korzyść populacyjna. W dobie trwającej epidemii to najlepsza metoda uchronienia się przed tą chorobą.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej wzywa do ignorowania wypowiedzi osób, które nazywają się naukowcami i ekspertami, a których zakres kompetencji nie wskazuje na posiadanie wiedzy uprawniającej do wydawania opinii na temat chorób zakaźnych.

Osoby podważające zasadność szczepień ochronnych sprowadzają niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia nie tylko osób ulegających takim wpływom, ale również ich bliskich.

Zaufanie nauce, współczesnej medycynie i przyjęcie odpowiedzialności za zdrowie nasze i naszych bliskich, są niezbędne, aby poprzez szeroko zakrojoną akcję szczepień profilaktycznych pokonać epidemię i wrócić do normalności.

PTOHD w sprawie szczepień