VI Akademia Edukacyjna Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

VI Akademia Edukacyjna Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszamy do udziału w VI Akademii Edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 22–23 września 2023 w hotelu Mercure Poznań Centrum.

Akademii będzie w tym roku towarzyszyć wiele spotkań. Już w czwartek, 21 września w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Pani Doktor Patrycja Marciniak-Stępak poprowadzi warsztaty dla młodych lekarzy szkolących się w onkologii i hematologii dziecięcej.

Także w czwartek, 21 września odbędzie się spotkanie Konsultanta Krajowego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej z Konsultantami Wojewódzkimi oraz spotkanie Zarządu Towarzystwa z kierownikami klinik onkologii i hematologii dziecięcej.

Dodatkowo w dniu 22 września, w przerwie obrad Akademii, zaplanowane jest spotkanie integracyjne stowarzyszeń i fundacji wspierających kliniki onkologii i hematologii dziecięcej oraz konferencja prasowa w ramach polskich obchodów międzynarodowej akcji Złoty Wrzesień (Gold September), która ma zwrócić uwagę na wczesne objawy chorób nowotworowych u dzieci oraz na konieczność zachowania czujności onkologicznej, znaczenie wsparcia chorujących dzieci i ich rodziców, a także na potrzebę coraz lepszej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych u dzieci. 

Do zobaczenia w Poznaniu!
W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. n. med. Jacek Wachowiak

Zaproszenie