Wkrótce upływa termin naboru

Wkrótce upływa termin naboru

Niebawem upływa termin naboru w ramach pierwszej edycji Programu Grantowego Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” na dofinasowanie stanowiska Administratora Danych, natomiast 30.05. mija czas aplikowania o granty na badania naukowe.

Tylko do 28 kwietnia 2023 r. czekamy na zgłoszenia wniosków o grant na utworzenie stanowisk Administratorów Danych w Klinikach Onkologii i Hematologii Dziecięcej w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowy, którego Partnerem Merytorycznym jest Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Rolą administratora danych będzie profesjonalne wsparcie dla Klinik w obszarze prowadzenia, utrzymania, zarządzania i rozwoju baz danych medycznych, które posłużą do stworzenia ogólnopolskiej bazy danych nowotworów dziecięcych – Hope for children. W gronie Klinik zgłoszonych do udział w Programie Grantowym znajduje się już 10 placówek, co zdecydowanie przybliża osiągnięcie celu stworzenia sieci profesjonalistów w obszarze prowadzenia, utrzymania, zarządzania i rozwoju baz danych medycznych.

31 maja 2023 r. o godz. 14:00 natomiast mija termin nadsyłania wniosków na grant na Badania Naukowe, w ramach którego zaplanowane zostało dofinansowanie projektów badawczych w obszarze onkologii i hematologii dziecięcej, które mają bezpośredni wpływ na poprawę diagnostyki i efektywności leczenia dzieci oraz zapewnienie jakości ich życia po leczeniu. 

Celem Ogólnopolskiego Programu Grantowego jest zwiększenie efektywności diagnozowania i leczenia chorób nowotworowych u dzieci i nastolatków oraz poprawa zdrowia i jakości życia ozdrowieńców w Polsce poprzez finansowanie aktywności naukowych i badawczych. Program jest realizowany do marca 2023 r., jego łączny budżet wyniesie 8 mln 400 tys. zł. w ramach finansowania poszczególnych rocznych edycji.

Zachęcamy do nadsyłania kolejnych wniosków poprzez zakładkę „Aplikuj” na stronie www.granty.naratunek.org.

Wspólnie przyczyńmy się do rozwoju wiedzy i badań naukowych w obszarze onkologii dziecięcej.

Kontakt w sprawie Programu:

Anna Pełdiak
Senior Project Manager
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
tel. +48 539 264 230
anna.peldiak@naratunek.org