X Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej | Zaproszenie

X Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej | Zaproszenie

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

Kolejny Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej odbędzie się w dniach 28-30 maja 2020 roku w Kielcach, stolicy Województwa Świętokrzyskiego.

To Jubileuszowy X Zjazd, który będzie okazją spotkania hematologów i onkologów dziecięcych z kraju i z zagranicy i pozwoli na pogłębienie naszej wiedzy i wymianę doświadczeń.

Tematem przewodnim Zjazdu będą „Nowe leki, nowe wyzwania”. W dzisiejszych czasach coraz częściej posługujemy się skuteczniejszymi, celowanymi terapiami. Rozwijająca się bardzo dynamicznie immunoterapia coraz częściej zajmuje miejsce chemioterapii. Nowe terapie komórkowe budzą jeszcze większe nadzieje na skuteczne leczenie nowotworów opornych na leczenie. Nowoczesna diagnostyka pozwala na lepsze poznanie różnorodności nowotworów i dostosowania intensywności leczenia do biologii nowotworów. Tym bardziej wielkim wyzwaniem staje się zabezpieczenie tych najnowocześniejszych i najskuteczniejszych strategii leczenia nowotworów dla polskich dzieci.

Oprócz intensywnego programu naukowego nie zabraknie czasu na nawiązanie nowych i odnowienie starych przyjaźni w pięknej i tajemniczej atmosferze Gór Świętokrzyskich. A piękne i stale rozwijające się Kielce przyjmą znamienitych Państwa z prawdziwą staropolską gościnnością.

Do zobaczenia w maju!

Dr Grażyna Karolczyk
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

Prof. Tomasz Szczepański
Przewodniczący Komitetu Naukowego

Szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne na oficjalnej stronie X Jubileuszowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.