XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Szanowni Goście,
Drogie Koleżanki i Koledzy

Po ponad 20 latach z prawdziwą przyjemnością pragniemy ponownie zaprosić Państwa do Krakowa, tym razem do udziału w XII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

XII Zjazd PTOHD odbędzie się w dniach 6–8 czerwca 2024 r. w nowym Centrum Konferencyjnym Fabryczna w Krakowie. Głęboko wierzymy, że to nowoczesne Centrum Konferencyjne spełni wszystkie oczekiwania Uczestników Zjazdu. Organizacja logistyczna Zjazdu została powierzona znanej nam firmie GreenLight Consulting, gwarantującej usługi najwyższej jakości.

Podczas tego ważnego wydarzenia planujemy wygłoszenie wykładów przez wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy, prezentację licznych prac o bogatej i różnorodnej tematyce. Pragniemy zrealizować najważniejszy cel spotkania, jakim jest zaktualizowanie wiedzy na temat nowoczesnej diagnostyki i terapii nowotworów oraz nienowotworowych chorób krwi wieku dziecięcego i młodzieńczego. Program Zjazdu był tworzony wspólnie przez kierowników Polskich Pediatrycznych Grup i Koordynatorów leczenia poszczególnych jednostek chorobowych. To, co wyróżni XII Zjazd PTOHD odbywający się w Krakowie, to włączenie do programu Zjazdu sesji dotyczącej zagadnień zaproponowanych przez nowo utworzoną Sekcję Pielęgniarską Towarzystwa oraz sesji dotyczącej nowoczesnej farmakoterapii.

W czasie XII Zjazdu będziemy również obchodzić 50. rocznicę powstania Polskiej Pediatrycznej Grupy ds. Leczenia Białaczek i Chłoniaków.

Uczestniczenie w XII Zjeździe PTOHD stworzy dalszą okazję do pogłębienia wieloletnich przyjaźni i rozszerzenie wielodyscyplinarnej współpracy.

Żywimy głęboką nadzieję, że unikalna atmosfera panująca w Królewskim Grodzie, mieście z którym związani są laureaci nagrody Nobla: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk, będzie inspirować do dyskusji, nowych pomysłów i wyzwań.

Z niecierpliwością oczekujemy na Państwa przybycie do Krakowa na XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr. hab. n. med. Walentyna Balwierz
Dr hab. n. med. Szymon Skoczeń, prof. UJ

Szczegóły oraz link do rejestracji znaleźć można na stronie wydarzenia.