O inicjatywie SAFER Ukraine na zjeździe SIOP w Barcelonie

O inicjatywie SAFER Ukraine na zjeździe SIOP w Barcelonie

Polska delegacja na 54. Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Onkologii Pediatrycznej (International Society of Paediatric Oncology, SIOP) opowiedziała o przebiegu i doświadczeniach wyniesionych z akcji pomocy dla chorych onkologicznie pacjentów pediatrycznych z Ukrainy, uciekających przed wojną ze swojego kraju.

28 września 2022 roku w Barcelonie podczas dyskusji panelowej głos zabrali prof. Wojciech Młynarski i Małgorzata Dutkiewicz, prezeska Fundacji Herosi. Na dyskusji panelowej głos zabrali także specjaliści z Ukrainy i Niemiec.

Kongresy SIOP stanowią platformę do prezentacji wyników badań oraz dzielenia się wiedzą i pomysłami z ekspertami z całego świata.

O akcji SAFER Ukraine

Niedługo po wybuchu wojny w Ukrainie w 2022 roku Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej zaczęło współtworzyć system opieki nad dziećmi z nowotworami i chorobami hematologicznymi ewakuowanymi z Ukrainy. Działanie to współpraca Towarzystwa z St. Jude Global z USA, Fundacją Herosi i Tabletochki oraz wieloma innymi instytucjami w kraju i zagranicą.

Więcej o inicjatywie tutaj